PeytzMail (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Email
de: E-Mail

en: Header
de: Kopfzeile

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Lists
de: Listen

en: Debug
de: Debuggen

en: Misc
de: Verschiedenes

en: Newsletters
de: Newsletter

en: Newsletter name
de: Newsletter-Name

en: Sign up
de: Registrieren

en: Signup settings
de: Anmeldeeinstellungen

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Thank you page
de: Danke-Seite

en: Name field
de: Namensfeld

en: Newsletter list
de: Newsletter-Liste

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- None -</em>.
de: Ein Pfadaliasname, der für eine bestimmte Sprache festgelegt wird, wird immer dann verwendet, wenn diese Seite in dieser Sprache angezeigt wird, und hat Vorrang vor Pfadaliasnamen, die als <em>- Kein -</em> festgelegt sind.

en: One field
de: Ein Feld
