PeytzMail (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Email
it: E-mail

en: Header
it: Intestazione

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Full name
it: Nominativo

en: Lists
it: Liste

en: Newsletters
it: Newsletter

en: Sign up
it: Iscriviti

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- None -</em>.
it: Un alias di percorso impostato per una lingua specifica verrà sempre utilizzato quando la visualizzazione della pagina è in quella lingua e ha la precedenza sugli alias percorso impostati come <em>- Nessuno -.</em>
