PeytzMail (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Header
pt: Cabeçalho

en: API Key
pt: Chave de API

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Full name
pt: Nome completo

en: Lists
pt: Listas

en: Debug
pt: Depurar

en: Newsletter name
pt: Nome da newsletter

en: Sign up
pt: Inscrição

en: Signup settings
pt: Configurações de inscrição

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Secret
pt: Segredo

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- None -</em>.
pt: Um apelido de caminho configurado para um idioma específico sempre será utilizado ao exibir esta página nesse idioma e tem prioridade sobre apelidos de caminho configurados como <em>- Nenhum -</em>.
