Push framework notifications (1.0.1-beta1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Action
hi: कार्रवाई

en: error
hi: त्रुटि

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Normal
hi: सामान्य

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Example
hi: उदाहरण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Topic
hi: विषय

en: Entity
hi: इकाई

en: Apply
hi: लागू करें

en: Debug
hi: डिबग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
