Push framework notifications (1.0.1-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Remove
id: Hapus

en: Action
id: Tindakan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Send
id: Kirim

en: Example
id: Contoh

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Clear
id: Bersihkan

en: Topic
id: Topik

en: Entity
id: Entitas

en: Client
id: Klien

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Parent comment
id: Komentar induk

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Unlock
id: Membuka

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun
