Push Framework OneSignal (2.3.1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Model
de: Modell

en: Desc
de: Absteigend

en: Owner
de: Eigentümer

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Push
de: Ausliefern

en: Platform
de: Plattform

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Auth key
de: Authentifizierungsschlüssel

en: A boolean indicating whether the device is enabled.
de: Ein boolescher Wert, der angibt, ob das Gerät aktiviert ist.

en: The time that the device was created.
de: Der Zeitpunkt, an dem das Gerät erstellt wurde.

en: The time that the device was last edited.
de: Die Zeit, zu der das Gerät zuletzt bearbeitet wurde.
