Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Number
cs: Číslo

en: Required
cs: Povinné

en: Label
cs: Popisek

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Field types
cs: Typy polí

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Telephone number
cs: Telefonní číslo
