Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (10 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Disabled
et: Keelatud

en: Required
et: Kohustuslik

en: Label
et: Nimetus

en: Optional
et: Valikuline

en: Phone number
et: Telefoni number

en: Field types
et: Väljade tüübid

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: Telephone number
et: Telefoninumber

en: This field stores a telephone number in the database.
et: Antud väli hoiab andmebaasis telefoninumbrit.
