Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Disabled
ja: 無効

en: Number
ja: 数値

en: Required
ja: 必須

en: Label
ja: ラベル

en: Optional
ja: 任意

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Telephone number
ja: 電話番号

en: This field stores a telephone number in the database.
ja: このフィールドは電話番号をデータベースに登録します。
