Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Number
ro: Număr

en: Required
ro: Necesar

en: Label
ro: Etichetă

en: Optional
ro: Opțional

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Telephone number
ro: Număr de telefon

en: This field stores a telephone number in the database.
ro: Acest câmp stochează un număr de telefon în baza de date.
