Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Number
sv: Tal

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Label
sv: Etikett

en: Optional
sv: Valfritt

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Telephone number
sv: Telefonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
sv: Detta fält lagrar ett telefonnummer i databasen.
