Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Number
tr: Sayı

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Telephone number
tr: Telefon numarası

en: This field stores a telephone number in the database.
tr: Bu alan, bir telefon numarasını veritabanında depolar.
