Phone Label (1.1.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Title
da: Titel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Number
da: Antal

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Optional
da: Valgfrit

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Field types
da: Felttyper

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Telephone number
da: Telefonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
da: Feltet gemmer et telefonnummer i databasen.
