Phone Number (field) (2.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: Country
oc: País

en: Required
oc: Requesit

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Not Installed
oc: Pas installat

en: Installed
oc: Installat

en: Country code
oc: Còdi del pa​ís

en: Pager
oc: Paginacion

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Country name
oc: Nom del país
