Phone Number (field) (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Type
de: Typ

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: Country
de: Land

en: Required
de: Erforderlich

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Widget settings
de: Steuerelementeinstellungen

en: Mobile
de: Mobil

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Default Country
de: Standardland

en: Not Installed
de: nicht installiert

en: Installed
de: Installiert

en: Country Code
de: Landescode

en: Extension
de: Erweiterung

en: Country code
de: Länderkennung

en: Pager
de: Seitennavigation

en: Resend
de: Erneut senden

en: Field settings
de: Feldeinstellungen

en: Display type
de: Anzeigetyp

en: Country name
de: Landesname

en: Verification
de: Verifizierung

en: Verify
de: Überprüfen

en: Verified
de: Überprüft

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Emergency
de: Notfall

en: Unique
de: Eindeutig

en: Field types
de: Feldtypen

en: Invalid code.
de: Code ungültig.

en: Storage settings
de: Speichereinstellungen

en: Default country: @country
de: Standardland: @country

en: Advanced elements
de: Fortgeschrittene Elemente
