PhoneNumber (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Required
id: Wajib

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Optional
id: Pilihan

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: API key
id: Kunci API

en: Installed
id: Terinstal

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Show flags
id: Tampilkan bendera

en: Extension
id: Ekstension

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Emergency
id: Darurat

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Default country
id: Negara bawaan

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder
