Photo Albums (1.0.0) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: File Size
fr: Taille du fichier

en: MIME Type
fr: type MIME

en: Teaser
fr: Accroche

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Off
fr: Désactivé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Sort by
fr: Trier par

en: author
fr: auteur

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Reset Password
fr: Réinitialiser le mot de passe

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Find and manage content.
fr: Trouver et gérer le contenu.

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Not Configured
fr: Non configuré

en: Master
fr: Principal

en: Medium (220×220)
fr: Moyen (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
fr: Vignette (100x100)

en: Linked to media item
fr: Lié à l'élément média

en: Media item
fr: Élément de média

en: Media Library thumbnail (220×220)
fr: Vignette de la médiathèque (220x220)
