Photo Albums (1.0.2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: MIME Type
ja: MIME タイプ

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Updated
ja: 更新

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Enter Password
ja: パスワードの入力

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Find and manage content.
ja: コンテンツの検索と管理。

en: Linked to content
ja: コンテンツへリンクされている

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Medium (220×220)
ja: 中 (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)

en: Linked to media item
ja: メディアアイテムへのリンク

en: Media item
ja: メディアアイテム

en: Media Library thumbnail (220×220)
ja: メディアライブラリーのサムネイル (220×220)
