Photographer - Drupal One Page Portfolio Theme (9.1.0) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Content
fr: Contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Help
fr: Aide

en: Core
fr: Cœur

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Basic settings
fr: Paramètres de base

en: Lines
fr: Lignes

en: Red
fr: Rouge

en: White
fr: Blanc

en: Video
fr: Vidéo

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Top Content
fr: Haut de contenu

en: Featured
fr: Recommandés

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Shortcut icon settings
fr: Paramètres de l'icône de raccourci

en: wide
fr: large

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Typography
fr: Typographie

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Sidebar background
fr: Arrière-plan de la barre latérale

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Photographer
fr: Photographe

en: Title and slogan
fr: Titre et slogan

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Header background top
fr: Fond d'écran du haut de l'entête

en: narrow
fr: étroit

en: Footer fifth
fr: Cinquième pied de page
