Album Photos (6.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (87 entries)

en: photos
hi: तस्वीरें

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Album
hi: एल्बम

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: Upload
hi: अपलोड

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Comment ID
hi: टिप्पणी आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Photos
hi: तस्वीरें

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Advanced
hi: विकसित

en: Desc
hi: अवरोही

en: next
hi: अगला

en: Do not display
hi: प्रदर्श न करें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: published
hi: प्रकाशित

en: Languages
hi: भाषायें

en: Limit
hi: सीमा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Privacy
hi: गोपनीयता

en: Apply
hi: लागू करें

en: Grid
hi: ढांचा

en: Rearrange
hi: पुनर्व्यवस्थित करें

en: Pager
hi: पेजर

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Content ranking
hi: साहित्य गुणवत्ता

en: Factor
hi: घटक

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hi: आपकी खोज में कई और/या अभिव्यक्ति का इस्तेमाल किया गया है. केवल पहली @count शब्द इस खोज में शामिल थे.

en: Search result highlighting input
hi: खोज परिणाम हाइलाइटिंग इनपुट
