Album Photos (6.0.0-beta3) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: photos
bn: ছবিসমুহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: All
bn: সমস্ত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
