Album Photos (6.0.0-beta4) - en to he translation catalogue (107 entries)

en: photos
he: תמונות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Image size
he: גודל התמונה

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Quantity
he: כמות

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Open
he: פתוח

en: Album
he: אלבום

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Display
he: תצוגה

en: Updated
he: עודכן

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Upload
he: העלאה

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Comment ID
he: מזהה התגובה

en: Published
he: מפורסם

en: File ID
he: מזהה קובץ

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Desc
he: יורד

en: next
he: הבא

en: Directory
he: סיפרייה

en: Do not display
he: אל תציג

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Source
he: מקור

en: published
he: פורסם

en: Languages
he: שפות

en: Limit
he: גבול

en: Image sizes
he: גדלי תמונות

en: Changed
he: השתנה

en: previous
he: קודם

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: not published
he: לא פורסם

en: Privacy
he: פרטיות

en: Photo
he: תמונה

en: Apply
he: החל

en: Source field
he: שדה המקור

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Grid
he: רשת

en: Images per page
he: תמונות בעמוד

en: Rearrange
he: סידור מחדש

en: Sort
he: מיון

en: Pager
he: דפדוף

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: Content ranking
he: דרוג תוכן

en: Factor
he: תכונה

en: Latest images
he: תמונות אחרונות

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Maximum image resolution
he: רזולוציה מירבית לתמונה

en: Access type
he: סוג גישה

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
he: חפש את אחד משני המושגים בעזרת<strong>OR</strong> באותיות רישיות. לדוגמה, <strong>cats OR dogs</strong>.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Edit @title
he: עריכת @title

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Use absolute link (begins with "http://")
he: השתמש בקישור אבסולוטי (המתחיל ב- "http://")

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: View modes
he: מצבי תצוגה

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
