Album Photos (6.0.6) - en to fi translation catalogue (112 entries)

en: photos
fi: kuvat

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Quantity
fi: Määrä

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Default
fi: Oletus

en: Open
fi: Avoin

en: Album
fi: Albumi

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Display
fi: Näyttö

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Upload
fi: Siirrä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment ID
fi: Kommentin ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: next
fi: seuraava

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Source
fi: Lähde

en: published
fi: julkaistu

en: Languages
fi: Kielet

en: Changes saved.
fi: Muutokset talletettu.

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Image sizes
fi: Kuvakoot

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: not published
fi: ei julkaistu

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Photo
fi: Valokuva

en: Apply
fi: Käytä

en: Source field
fi: Lähdekenttä

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Image title
fi: Kuvan otsikko

en: Images per page
fi: Kuvia sivulla

en: Rearrange
fi: Järjestä uudelleen

en: Sort
fi: Järjestä

en: Pager
fi: Sivutus

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Content ranking
fi: Sisällön arvojärjestys

en: Factor
fi: Tekijä

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Maximum image resolution
fi: Suurin kuvaresoluutio

en: Access type
fi: Pääsytyyppi

en: Albums
fi: Albumit

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
fi: Etsi joko kahta termiä isoilla kirjaimilla <strong>TAI</strong>. Esimerkiksi <strong>kissoja TAI koiria</strong>.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Image file ID
fi: Kuvatiedoston ID

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Edit @title
fi: Muokkaa @title

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Use absolute link (begins with "http://")
fi: Käytä absoluuttista polkua (alkaa "http://")

en: Classic
fi: Klassinen

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Master
fi: Isäntä

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: View modes
fi: Näyttötavat

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
fi: Hakusi käytti liian montaa JA/TAI-lausetta. Vain ensimmäiset @count hakusanaa sisällytettiin hakuun.

en: Influence
fi: Vaikutus

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
fi: Vaikutus on numeerinen kerroin, jota käytetään hakutulosten järjestämiseen. Korkeampi numero tarkoittaa, että vastaavalla tekijällä on korkeampi vaikutus hakutuloksissa; nolla tarkoittaa, että tekijää ei oteta huomioon. Näiden numeroiden muuttaminen ei vaadi hakuindeksin uudelleenrakentamista. Muutokset tulevat voimaan välittömästi.

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Influence of '@title'
fi: '@title' vaikutus

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date
