Album Photos (6.0.6) - en to is translation catalogue (71 entries)

en: photos
is: myndir

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Image size
is: Stærð myndar

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Quantity
is: Magn

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Open
is: Opna

en: Album
is: Myndasafn

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Display
is: Sýna

en: Updated
is: Uppfært

en: Keywords
is: Lykilorð

en: ID
is: Kenni

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Number of columns
is: Fjöldi dálka

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Photos
is: Myndir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Do not display
is: Ekki birta

en: Sort by
is: Raða eftir

en: published
is: birt

en: Languages
is: Tungumál

en: previous
is: fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: not published
is: ekki birt

en: Photo
is: Mynd

en: Apply
is: Virkja

en: Grid
is: Grind

en: Rearrange
is: Endurraða

en: Sort
is: Raða

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: Display type
is: Birta tegund

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
is: Leitið að öður hvoru orðinu með hástöfunum <strong>EÐA</strong>. Til dæmis, <strong>hundar EÐA kettir</strong>.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
