Album Photos (6.0.7) - en to gu translation catalogue (43 entries)

en: photos
gu: ચિત્રો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Images
gu: છબીઓ

en: Image size
gu: છબીનું માપ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Last updated
gu: સુધાર્યુ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Manage fields
gu: ક્ષેત્ર વ્યવસ્થાપન

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
