Album Photos (8.x-4.1) - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: photos
fa: عکس‌ها

en: Home
fa: خانه

en: Images
fa: تصاویر

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Quantity
fa: تعداد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: Path
fa: مسیر

en: Display Settings
fa: تنظیمات نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Comment ID
fa: شناسه دیدگاه

en: File ID
fa: شناسه فایل

en: next
fa: بعدی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Do not display
fa: عدم نمایش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Limit
fa: محدوده

en: Image sizes
fa: اندازه های تصویر

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Privacy
fa: حریم شخصی

en: Grid
fa: شبکه

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
fa: برای ارسال دیدگاه <a href="@login">وارد شوید</a>.

en: Image title
fa: عنوان تصویر

en: Rearrange
fa: بازآرایی

en: Locked
fa: قفل شده

en: The selected file %name could not be uploaded.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند بارگذاری شود.

en: Image file
fa: فایل تصویر

en: Delete image
fa: حذف تصویر

en: Maximum image resolution
fa: حداکثر کیفیت تصویر

en: Access type
fa: نوع دسترسی

en: View more
fa: مشاهده بیشتر

en: Do not cache
fa: عدم استفاده از حافظه موقت

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: My Images
fa: تصاویر من

en: Image style
fa: سبک تصویر
