PhotoSwipe (8.x-2.0) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Focus
ku: جەختکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: History
ku: مێژوو

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: About
ku: دەربارە
