PhotoSwipe (8.x-2.3) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Focus
hu: Fókusz

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: History
hu: Történet

en: Node Title
hu: Tartalomcím

en: Media
hu: Média

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Share
hu: Megosztás

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Custom caption
hu: Egyéni képaláírás

en: About
hu: Leírás

en: Preload
hu: Előtöltés

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: At least @a
hu: legalább @a

en: Node image style
hu: Tartalmi képstílus

en: Node image style: @style
hu: Tartalmi képstílus: @style

en: Node image style: Original image
hu: Tartalmi képstílus: eredeti kép

en: Hide (do not display image)
hu: Elrejtés (ne jelenjen meg kép)

en: Image style to use in the node.
hu: A tartalomban használandó képstílus.

en: Node image style: Hide
hu: Tartalmi képstílus: elrejtés

en: Custom (with tokens)
hu: Egyedi (vezérjelekkel)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
hu: A vezérjel támogatáshoz a <a href="@token_url">Token modult</a> telepítésére van szükség.

en: @e: At least @a
hu: @e: Legalább @a

en: No special style.
hu: Nincs különleges stílus.

en: Image style to use in the content for the first image.
hu: A tartalomban használt első kép lehetséges stílusa.

en: Directory @path was created
hu: @path könyvtár létrehozva
