PhotoSwipe - Responsive JavaScript Modal Image Gallery (8.x-2.3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Settings
it: Impostazioni

en: History
it: Cronologia

en: Node Title
it: Titolo del nodo

en: Loop
it: Iterazione

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Custom caption
it: Didascalia personalizzata

en: About
it: Informazioni

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: At least @a
it: @a o successiva

en: Hide (do not display image)
it: Nascosta (non mostrare l'immagine)

en: Custom (with tokens)
it: Personalizzato (usando i token)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
it: Per il supporto dei token, occorre installare il <a href="@token_url">modulo token</a>.

en: @e: At least @a
it: @e: @a o successiva

en: No special style.
it: Nessuno stile particolare.

en: Image style to use in the content for the first image.
it: Stile delle immagini da usare nel contenuto per la prima immagine.
