PhotoSwipe (8.x-2.7) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Focus
eu: Fokatze

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: History
eu: Historia

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: About
eu: (r)i buruz
