PHP (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: PHP code
tr: PHP kodu

en: PHP Code
tr: PHP Kodu

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: PHP validate code
tr: PHP doğrulama kodu

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
tr: PHP kodu yollayabilirsiniz. &lt;?php ?&gt; etiketlerini eklemelisiniz.

en: Using custom PHP code
tr: Özel PHP kodu kullanımı

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
tr: Özel PHP kodu gönderi ve bloklar dahil bazı site içeriğine gömülebilir. PHP kodunu bir gönderi ya da bloğa gömmek, PHP deneyimine sahip güvenilir bir kullanıcı tarafından yapıldığında güçlü ve esnek bir özellik olmakla birlikte, uygunsuz kullanıldığında belirgin ve tehlikeli bir güvenlik riski haline gelir. PHP kodu gönderirken yapılan küçük bir hata dahi sitenizi kazara tehlikeye atabilir.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
tr: Eğer PHP, SQL ya da Drupal'a yabancıysanız gönderilerinizde özel PHP kodu kullanmaktan sakının. PHP ile denemeler yapmak veritabanınızı bozabilir, sitenizi çalışmaz duruma getirebilir ya da güvenliği tehlikeye atabilir.

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
tr: Kaydetmeden <strong>önce</strong> her satırı yazım ve mantık hatalarına karşı çifte kontrolden geçirmeyi unutmayın.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
tr: İfadelerin doğru şekilde girilmesi için noktalı virgülle bitirilmesi gerekir.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
tr: PHP kodunuzdaki genel (global) değişkenler, betiğiniz çalıştırıldıktan sonra da değerlerini korurlar.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
tr: İçeriğin çıkışı için kodunuzda <code>print</code> ya da <code>return</code> deyimini kullanın.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
tr: PHP kodunuzu bir yayında olan sitenize yerleştirmeden önce ayrı bir test kurulumu ve örnek bir veritabanı kullanarak geliştirip test edin.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
tr: İçeriğe PHP kodu yerleştirme yeteneğinin PHP Süzgeç (Filter) eklentisiyle sağlandığına dikkat edin. Bu eklenti devre dışı ya da silinmiş ise PHP gömülü blok ve gönderiler PHP kodunu çalıştırmak yerine metin olarak gösterecektir.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
tr: Basit bir örnek: <em>Ziyaretçileri basit bir iletiyle selamlayan bir "Merhaba" bloğu.</em>

en: PHP evaluator
tr: PHP yorumlayıcısı

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
tr: Bir PHP kod parçası çalıştırır. Bu süzgecin kullanımı sadece yöneticilerle sınırlandırılmalıdır!

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: Restricted to certain pages
tr: Belli sayfalara kısıtlı

en: Enabling execution of PHP in text fields
tr: Metin alanlarında PHP çalıştırmayı etkinleştirir.

en: Use PHP for settings
tr: Ayarlar için PHP kullan

en: PHP contextual filter code
tr: PHP bağlamsal filtre kodu

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
tr: TRUE veya FALSE döndüren PHP kodunu girin. Hiçbir dönüş FALSE ile aynı değildir, bu nedenle, bağımsız değişkeni geçersiz ilan etmek istemiyorsanız bir şey döndürdüğünüzden EMİN olun. <?php?> kullanmayın. Doğrulanacak bağımsız değişken "$argument" ve görünüm "$argument" olacaktır. "$handler->argument" ayarlayarak bağımsız değişkeni değiştirebilirsiniz. "$handler->validated_title" ayarını yaparak, bu bağımsız değişken için yerine geçen başlığı değiştirebilirsiniz.
