PHP (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Filters
ca: Filtres

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: PHP validate code
ca: Codi PHP de validació

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
ca: Podeu publicar codi PHP. Haurieu d'incloure etiquetes &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
ca: Utilitzar codi PHP personalitzat

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
ca: El codi PHP personalitzat es pot inserir en alguns tipus de contingut, incloent els enviaments i els blocs. Tot i que el codi PHP inserit dins d'un enviament o bloc és una opció potent i flexible quan l'utilitza un usuari de confiança amb experiència en PHP, és un perill i un risc important de seguretat si s'usa inadequadament. El mínim error a l'hora de publicar codi PHP pot comprometre accidentalment el vostre web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
ca: Si no esteu familiaritzat amb PHP, SQL i Drupal, eviteu utilitzar codi PHP personalitzat en els vostres enviaments. Experimentant amb PHP podeu corrompre la base de dades, inutilitzar el vostre web o comprometre'n seriosament la seguretat.

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
ca: Recordeu-vos de comprovar exhaustivament si hi ha cap error de sintaxi o de lògica a cada línia <strong>abans</strong> de desar-ho.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
ca: Les sentències han d'acabar correctament amb punts i coma.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
ca: Les variables globals utilitzades dins del vostre codi PHP retindran els seus valors després d'executar el guió.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
ca: Utilitzeu una sentència <code>print</code> o <code>echo</code> en el vostre codi per imprimir contingut.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
ca: Desenvolupeu i comproveu el vostre codi PHP utilitzant un guió i una base de dades de proves separats abans d'incorporar-ho al web de producció.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
ca: Tingueu present que l'opció d'inserir codi PHP dins del contingut la proporciona el mòdul de filtre PHP. Si aquest mòdul està inhabilitat o esborrat, els blocs i enviaments amb codi PHP inserit poden mostrar-lo en lloc d'executar-lo.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
ca: Un exemple bàsic: <em>Crear un bloc de "Benvinguda" que saluda els visitants amb un missatge senzill.</em>

en: PHP evaluator
ca: Avaluador de PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
ca: Executa una peça de codi PHP. L'ús d'aquest filtre hauria d'estar restingit només als administradors!

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: Enabling execution of PHP in text fields
ca: Habilitació de l'execució de PHP en els camps de text

en: Use PHP for settings
ca: Utilitza PHP per a la parametrització

en: PHP contextual filter code
ca: Codi PHP del filtre contextual
