PHP (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Filters
hu: Szűrők

en: PHP code
hu: PHP kód

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
hu: &lt;?php ?&gt; elemek között PHP kód is megadható.

en: Using custom PHP code
hu: Saját PHP kód használata

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
hu: Egyéni PHP kód ágyazható be bizonyos weboldal tartalomtípusokba, ideértve a beküldéseket és a blokkokat is. Ugyan a tartalmakba vagy blokkokba beágyazott PHP kód erőteljes és rugalmas lehetőség, amikor egy megbízható felhasználó alkalmazza jó PHP tudással, de fontos és veszélyes biztonsági kockázat jelent a helytelen használat.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
hu: Ezért az, aki nem járatos a PHP, az SQL és a működtető motor használatában az jobban teszi, ha mellőzi a PHP kódok használatát. Kísérletezés a PHP-val az adatbázis sérüléséhez, a webhely működésképtelenségéhez, vagy jelentős biztonsági veszélyekhez vezethet.

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
hu: Érdemes duplán ellenőrizni minden sor szintaktikáját és logikáját mentés <strong>előtt</strong>.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
hu: Kifejezéseket korrektül le kell zárni pontosvesszővel.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
hu: Használhatók globális változók is a PHP kódban érdemes ezek tartalmát változatlanul hagyni a kód végrehajtását követően.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
hu: <code>print</code>, mind a <code>return</code> parancsok használhatóak a tartalom megjelenítéséhez.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
hu: A PHP-kód éles webhelyre telepítése előtt, a fejlesztéshez és a teszteléshez különálló teszt kódot és próbaadatbázist érdemes használni.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
hu: Jó tudni, hogy a beágyazott PHP kód képességét a <em>PHP Filter</em> modul adja. Ha a modul tiltott, vagy törölt a blokk vagy közzététel tartalmaként maga a PHP-kód fog megjelenni a végrehajtás eredménye helyett.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
hu: Egy egyszerű példa: <em> „Üdvözlő” blokk készítése, amely köszönti a látogatót egy egyszerű szöveggel.</em>

en: PHP evaluator
hu: PHP kiértékelő

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
hu: PHP kódok futtatását teszi lehetővé. Bármely ezt használó beviteli formátumot célszerű csak az adminisztrátorok számára engedélyezni!

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Enabling execution of PHP in text fields
hu: PHP kód futtatásának engedélyezése a szöveges mezőkben

en: Use PHP for settings
hu: PHP használata a beállításokhoz

en: PHP contextual filter code
hu: PHP szövegkörnyezeti szűrő kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
hu: Itt adható meg TRUE vagy FALSE értékkel visszatérő PHP-kód. Ha nincs visszatérési érték, akkor FALSE-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.
