PHP (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Filters
cs: Filtry

en: PHP code
cs: PHP kód

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
cs: PHP kód vložte mezi tagy <?php a ?>.

en: Using custom PHP code
cs: Použití uživatelského kódu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
cs: Uživatelský PHP kód může být obsažen v některých typech obsahu webu, včetně příspěvků a bloků. Přidávání kódu PHP do příspěvků nebo bloků je silný a flexibilní nástroj v rukou zkušeného uživatele se zkušenostmi s PHP, ale také je to značné bezpečnostní riziko v rukou zlomyslného uživatele. Dokonce i malá chyba při psaní kódu PHP může nešťastnou náhodou zničit Váš web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
cs: Pokud neznáte PHP, SQL nebo Drupal, nepoužívejte uživatelský kód PHP. Experimentování s PHP může zničit databázi, celý web, nebo může být velkým bezpečnostním rizikem.

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
cs: Nezapomeňte zkontrolovat dvakrát syntaxi každého řádku kódu. Ujistěte se, že kód neobsahuje žádné chyby <strong>před</strong> jeho uložením.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
cs: Výrazy musí být správně zakončeny středníkem (;).

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
cs: Hodnoty globálních proměnných použitých v PHP kódu zůstanou po jeho vykonání na aktuálních hodnotách.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
cs: Pro výstup obsahu použijte v kódu příkazy <code>print</code> nebo <code>return</code>.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
cs: Před nasazením do ostrého provozu je vhodné vyvíjet a testovat PHP kód pomocí odděleného testovacího skriptu a zkušební databáze.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
cs: Pozor: možnost přidávat PHP kód závisí na modulu PHP filtr. Je-li tento modul vypnut nebo smazán, může se stát, že bloky a příspěvky s vloženým PHP místo vykonání provedou zobrazení PHP kódu.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
cs: Jednoduchý příklad: <em>Vytvoření bloku „Vítejte“ pro přivítání návštěvníků krátkou zprávou.</em>

en: PHP evaluator
cs: PHP překladač

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
cs: Vykoná PHP kód. Použití tohoto filtru by mělo být vyhrazeno pouze administrátorům!

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Restricted to certain pages
cs: Omezený na určitý stránky

en: Enabling execution of PHP in text fields
cs: Povolení spuštění PHP v textových polích

en: Use PHP for settings
cs: Použít PHP pro nastavení
