PHP (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: PHP Code
hi: पीएचपी कोड

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Notes:
hi: टिप्पणियाँ

en: PHP evaluator
hi: पीऍचपी जाँचक

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
hi: पीऍचपी कूट चलाता है। इस छन्नी का इस्तेमाल केवल संचालकों के हाथ में देना चाहिए!

en: Not restricted
hi: प्रतिबंधित नहीं

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित
