PHP (8.x-1.2) - en to bo translation catalogue (25 entries)

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: PHP Code
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: PHP validate code
bo: PHP ཞུ་དག་གི་སྒྲིག་ཡིག

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་PHP སྒྲིག་ཡིག་གསར་སྤེལ་བྱས་ཆོག དེར་&lt;?php ?&gt; མཚོན་རྟགས་སྤྱོད་དགོས།

en: Using custom PHP code
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་སྤྱོད་པ

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ནང་དོན་རིགས་ཁ་ཤས་ལ་འཛུགས་ཆོག དཔེར་ན་གསར་སྤེལ་དང་ལྷུ་ལག་ལྟ་བུ། བློ་འགེལ་ཆོག་པའི་PHP སྤྱོད་ཤེས་མཁན་ཅིག་ལ་མཚོན་ན་གསར་སྤེལ་དང་ལྷུ་ལག་གི་ནང་དུ་སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་པ་དེ་སྟབས་བདེ་དང་ཕན་ནུས་ཆེ་བའི་ལག་ཆ་བཟང་བོ་ཞིག་ཡིནའང་། སྤྱོད་སྟངས་མ་འགྲིག་ན་བདེ་འཇགས་ཀྱི་གནད་དོན་ཚབས་ཆེན་འབྱུང་སྲིད། ནོར་འཁྲུལ་ཆུང་ཆུང་ཞིག་གིས་ཀྱང་དྲ་ཚིགས་ལ་གནོད་སྐྱོན་ཆེན་པོ་བཟོ་སྲིད།

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་PHP དང་SQL ད་དུང་Drupal ལ་ཆ་རྒྱུས་མེད་ན། གསར་སྤེལ་དུ་རང་བཟོས་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་སྤྱོད་པར་འཛེམས་དགོས། PHP ཚོད་ལྟ་བྱས་ན་གྲངས་མཛོད་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་སྲིད་པ་དང་། དྲ་ཚིགས་མཐོང་རྒྱུ་མེད་པ་འགྱུར་བ། བདེ་འཇགས་ལ་གནད་དོན་ཆེན་པོ་འབྱུང་སྲིད།

en: Notes:
bo: དྲན་སྐུལ།

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
bo: ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་<strong>སྔོན་དུ</strong>་སྒྲིག་ཡིག་ཕྲེང་རེ་རེར་བཞིན་ཚིག་སྦྱོར་དང་གྲུབ་ཚུལ་རྣམས་བསྐྱར་དུ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པར་ཐུགས་ལ་འཛིན་དགོས།

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
bo: སྒྲིག་ཡིག་གི་གཏན་ཚིག་གི་མཚམས་སུ་ངེས་པར་དུ་རྟགས; བཞག་དགོས།

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་རིམ་གྱི་སྤྱི་ཁྱབ་འགྱུར་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་རྣམས་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱས་པའི་རྗེས་སུའང་ལྷག་ཡོད།

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
bo: <code>print</code> ཡང་ན་<<code>return</code> བཅས་ཀྱི་གཏན་ཚིག་སྤྱད་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་ཡིག་གི་ནང་དོན་ཕྱིར་འདོན་པ།

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
bo: ཐོན་སྐྱེད་དྲ་ཚིགས་ཞིག་ལ་བེད་སྤྱོད་མ་བྱས་སྔོན་དུ། ཚོད་ལྟའི་སྒྲིག་ཡིག་དང་གྲངས་མཛོད་དཔེ་མཚོན་ཞིག་ལོགས་སུ་སྤྱད་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་གསར་སྤེལ་དང་ཚོད་ལྟ་བྱེད་དགོས།

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
bo: PHP ཚགས་རྒྱག་མ་དཔེ་ཡིས་ནང་དོན་དུ་PHP སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་ཆོག་པའི་བྱེད་ནུས་ལ་ཡིད་གཟབ་བྱེད་དགོས། གལ་སྲིད་མ་དཔེ་འདི་བསུབ་པའམ་ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཟིན་ན། ལྷུ་ལག་དང་གསར་སྤེལ་གྱི་ནང་དོན་དུ་PHP སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་མ་བྱས་པར་སྒྲིག་ཡིག་རང་མངོན་སྲིད།

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
bo: དཔེར་ན། <em>དགའ་བསུའི་ལྷུ་ལག་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱས་ནས་གོ་སླ་བའི་བརྡ་འཕྲིན་གྱིས་སྤྱོད་མཁན་ལ་འཚམས་འདྲི་ཞུ་བ།</em>

en: PHP evaluator
bo: PHP དག་བཤེར་ལག་ཆ

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག་དུམ་བུ་ཞིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱེད་པས། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདིའི་སྤྱོད་དབང་དོ་དམ་མཁན་ཁོ་ནར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དགོས།

en: Not restricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Restricted to certain pages
bo: ངེས་གཏན་གྱི་དྲ་ངོས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱས་ཡོད

en: Enabling execution of PHP in text fields
bo: ཡི་གེའི་གནས་ཁོངས་སུ་ཡོད་པའི་PHP འཁོར་རྒྱུག་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Use PHP for settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ལ་PHP སྤྱོད་པ

en: PHP contextual filter code
bo: PHP ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྒྲིག་ཡིག

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
bo: TRUE དང་ཡང་ན་FALSE ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་འཇུག་གྲངས་དེ་ནུས་མེད་དུ་གཏོང་མ་བསམ་ན་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོས་ཡིན་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས། &lt;?php ?&gt་སྤྱོད་མི་ཉན། ར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས་པའི་འཇུག་གྲངས་ནི་$argument་དང་མཐོང་རིས་ནི་$view་ཡིན་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->argument་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ནས་འཇུག་གྲངས་བརྗེ་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->validated_title་བསྒྲིག་ནས་འཇུག་གྲངས་འདིའི་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་སྲིད།
