PHPMetrics Analysis (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Not found
it: Non trovato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
