Physical Fields (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Default
it: Predefinito

en: Length
it: Lunghezza

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Unit
it: Unità

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Measurement type
it: Tipo di misurazione
