Physical Fields (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Number
hu: Szám

en: Weight
hu: Súly

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Length
hu: Hosszúság

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Area
hu: Terület

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Volume
hu: Mennyiség

en: g
hu: G

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: in
hu: ebben

en: Unit
hu: Egység

en: Physical
hu: Fizikai

en: %title must be a number.
hu: %title értékének szám típusúnak kell lennie.

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Measurement type
hu: Mérték fajtája
