Physical Fields (8.x-1.4) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Number
es: Número

en: Weight
es: Peso

en: Default
es: Por defecto

en: Length
es: Longitud

en: Dimensions
es: Dimensiones

en: Area
es: Área

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: Volume
es: Volumen

en: Temperature
es: Temperatura

en: Pressure
es: Presión

en: in
es: en

en: Unit
es: Unidad

en: %title must be a number.
es: %title debe ser un numero.

en: Field types
es: Tipos de campo

en: @name field is required.
es: El campo @name es obligatorio.

en: %title must be higher than or equal to %min.
es: %title debe ser mayor o igual que %min.

en: %title must be lower than or equal to %max.
es: %title debe ser menor o igual a %max.
