Physical Fields (8.x-1.5) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Number
ca: Número

en: Default
ca: Per defecte

en: Length
ca: Llargada

en: Area
ca: Àrea

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Volume
ca: Volum

en: Temperature
ca: Temperatura

en: in
ca: a

en: Unit
ca: Unitat

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.
