Pino (8.x-1.4) - en to am translation catalogue (39 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Body
am: አካል

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Version
am: ሥሪት

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Help
am: እርዳታ

en: View
am: ትይታ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Page
am: ገጽ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Tabs
am: ትሮች

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
