Pino (8.x-1.4) - en to ar translation catalogue (72 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Version
ar: النسخة

en: all
ar: الكل

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Help
ar: المساعدة

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Theme
ar: حلة

en: Picture
ar: الصورة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Tools
ar: الأدوات

en: Position
ar: الوضع

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: The specified passwords do not match.
ar: كلمتا السر غير متطابقين.

en: Changed
ar: تم التغير

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: From address
ar: من العنوان

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
