Pino (8.x-1.4) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Home
is: Heim

en: Body
is: Skrokkur

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Email address
is: Teldupostbústaður

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Version
is: Útgáva

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Import
is: Flyt inn

en: Help
is: Hjálp

en: View
is: Vís

en: Picture
is: Mynd

en: Created
is: Stovnað

en: Active
is: Virkin

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Revisions
is: Útgávur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: The specified passwords do not match.
is: Tilskilaðu loyniorðini eru ikki eins.

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
