Pino (8.x-1.4) - en to bs translation catalogue (58 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Description
bs: Opis

en: Version
bs: Verzija

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: Message
bs: Poruka

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Help
bs: Pomoć

en: View
bs: Pregled

en: Theme
bs: Tema

en: Picture
bs: Slika

en: Created
bs: Kreiran

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: Send
bs: Pošalji

en: Members
bs: Članovi

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Tools
bs: Alati

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: The specified passwords do not match.
bs: Unesene lozinke se ne podudaraju.

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
