Pino (8.x-1.4) - en to he translation catalogue (94 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: Version
he: גירסה

en: all
he: הכל

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Help
he: עזרה

en: View
he: צפיה

en: Notes
he: הערות

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Picture
he: תמונה

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Revisions
he: גרסאות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Members
he: חברים

en: User login
he: כניסה

en: Tools
he: כלים

en: Position
he: מיקום

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: To date
he: 'עד תאריך'

en: From date
he: 'מתאריך'

en: Revert
he: שחזור

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: The specified passwords do not match.
he: הסיסמאות שהזנת אינן תואמות.

en: Changed
he: השתנה

en: Documents
he: מסמכים

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: From address
he: מכתובת

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Member
he: חבר

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Send mail
he: משלוח דוא"ל

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
he: ניתן להשתמש במספר תווים מיוחדים, כולל רווח, נקודה (.), מקף (-), גרש ('), קו תחתון (_) וסימן @.

en: Narrow
he: צר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
