Pixture Reloaded (8.x-3.0) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Search
de: Suche

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Base
de: Basis

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: User login
de: Benutzeranmeldung

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Red Carpet
de: Roter Teppich

en: Forest Green
de: Waldgrün

en: Silver
de: Silber

en: Ocean Water
de: Ozeanblau

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Header top
de: Kopfzeile oben

en: Header bottom
de: Kopfzeile unten

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Header text
de: Header-text

en: User menu
de: Benutzermenü

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Footer menu
de: Fußzeilenmenü

en: Navbar
de: Navigationsleiste

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: Recolorable theme with many regions and theme settings. (base theme: at_core).
de: Einfärbbares Theme mit vielen Regionen und Theme-Einstellungen. (Basis-Theme: at_core).

en: Navbar hover
de: Navigationsleiste beim Überfahren mit dem Mauszeiger
