Pixture Reloaded (8.x-3.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Search
hi: खोज

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Tools
hi: उपकरण

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Header top
hi: हैडर का शीर्ष

en: Header bottom
hi: हैडर का निचला भाग

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
