Platon (8.x-1.10) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Description
fa: توضیحات

en: Version
fa: نسخه

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: n/a
fa: هیچ

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Footer
fa: پاورقی

en: N/A
fa: هیچ

en: Id
fa: شناسه

en: System
fa: سیستم

en: Uninstall
fa: عزل

en: Close
fa: بستن

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Logout
fa: خروج

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Negate
fa: نقیض

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: New
fa: جدید

en: Enter username
fa: نام کاربری خود را وارد کنید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: My account
fa: حساب من

en: User profile
fa: پروفایل کاربر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: About
fa: درباره

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Group types
fa: انواع گروه

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: Sort descending
fa: مرتب‌سازی نزولی

en: Sort ascending
fa: مرتب‌سازی صعودی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Header background
fa: زمینه سربرگ

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
