Platon (8.x-1.5) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Group
ro: Grup

en: Description
ro: Descriere

en: Version
ro: Versiune

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Menu
ro: Meniu

en: search
ro: caută

en: Updated
ro: Actualizat

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Logo
ro: Siglă

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: N/A
ro: N/D

en: System
ro: Sistem

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Negate
ro: Neagă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Installed
ro: Instalat

en: Menu settings
ro: Opțiuni de meniu

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Participants
ro: Participanţi

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Group types
ro: Tipuri de grupuri

en: Pagination
ro: Paginație

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: messages
ro: Mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Certificate
ro: Diploma

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Subscribe to @title
ro: Abonează-te la @title

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Installation tasks
ro: Sarcini pentru instalare

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:

en: Live Meeting
ro: Întâlnire în direct

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem

en: REQUEST NEW PASSWORD
ro: SOLICITAȚI PAROLĂ NOUĂ

en: Enter your email address below and we'll
ro: Intruduceți emailul mai jos și vă vom

en: send you password reset instructions.
ro: trimite instrucțiunile pentru resetarea parolei

en: CREATE NEW ACCOUNT
ro: CREAZĂ CONT NOU

en: Instructor-Led Training
ro: Instruire condusă de instructor

en: Learning path
ro: Calea de învățare
